Elektros instaliacija

Tvarkingai ir racionaliai įrengta elektros instaliacija padeda ne tik išvengti nelaimingų atsitikimų, bet ir taupiau naudoti elektros energiją. Šiuolaikiška įranga gali sumažinti elektros energijos sunaudojimą 5-15%, jeigu iš anksto bus numatoma, kokių apšvietimo, šildymo ir kitų elektros maitinimo grandžių valdymo elementų reikės ir kokiu darbo rėžimu jie veiks.

Šiuolaikinio žmogaus poreikiai auga ir namuose naudojama vis naujesnė buitį palengvinanti technika, kuri neretai reikalauja didesnių elektros sąnaudų, todėl senos statybos namuose įrengtos elektros instaliacijos gali neatlaikyti didelių apkrovų ir kaisti ar net gi užsidegti. Todėl tenka atlikti elektros instaliacijos renovacijos darbus. Renovacijos metu galima pakeisti rozečių ir jungiklių vietą, aukštį, funkcijas ir veikimo principus. Visi elektros instaliacijos renovacijos darbai turėtų būti atliekami iš karto, o ne etapais. Taip bus išvengiama didelio laidų sujungimo skaičiaus, kuris neigiamai veikai elektros ir telekomunikacijos laidus bei didina instaliacijos pažeidimo riziką.

Naujuose namuose įrenginėjant elektros instaliaciją, būtina apskaičiuoti visas apkrovas, t.y. elektros prietaisų naudojamą galingumą, nes priklausomai nuo keičiasi saugiklių ir laidų parametrai bei pati elektros instaliacijos schema. Kitas svarbus žingsnis – įvertinti namų interjerą bei eksterjerą ir numatyti, kuriose namų vietose patogiausia įrengti vietas rozetėms bei jungikliams. Žinoma, šiuos sprendimus galima priimti ir po visų remonto darbų, tačiau tuomet bus patiriamos papildomos išlaidos, juk rozetės ar jungiklio pernešimas į kitą vietą kainuoja papildomai. Įrenginėjant elektros instaliaciją namuose reikia ne tik apskaičiuoti vienam taškui tenkančias apkrovas, bet ir apgalvoti papildomus sujungimų ir komutavimo elementus ir technines galimybes. Šis darbas reikalauja gero išmanymo, todėl visus sprendimus patariama priimti kartu su savo darbą išmanančiais specialistais.

Nusprendus atlikti elektros instaliacijos renovaciją reikia vadovautis keliomis taisyklėmis. Visų pirma, reikia pasiryžti atlikti visos namų elektros instaliacijos atnaujinimą, o ne tai daryti kiekviename kambaryje palaipsniui. Dažnas laidų judinimas jiems kenkia ir gali pakenkti sujungimo vietoms. Todėl renovacijos darbus reikia numatyti iš anksto: numatyti, kur turi būti įrengtos rozetės ir jungikliai, kokius prietaisus kur jungsite bei kokie šviestuvai bus įrengti. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kokį vidutinį elektros kiekį sunaudoja visi namuose esantys elektros prietaisai, kad nebūtų į vieną liniją sujungtas per didelis prietaisų skaičius.

Elektros instaliacija yra itin svarbus namų elementas, todėl jam nereikėtų taupyti ir rizikuoti savo gyvybe. Nepatariama rinktis prastos kokybės rozečių, jungiklių, laidų izoliacijų, sujungimo dėžučių ir kitų elementų, nes tuomet iškyla gaisro tikimybė. Tačiau pačios brangiausios elektros instaliacijos prekės taip pat negarantuoja kokybės, todėl patariama pasikonsultuoti su elektrikais, kurie galės padėti išsirinkti geriausius prietaisus. Daugelis elektrikų pritaria, kad geriau įsigyti priemones iš vienos serijos, nes taip namai atrodys stilingiau, o įrenginiai bus greičiau ir lengviau montuojami.

Tinkamai ir saugiau elektros instaliaciją namuose gali įrengti tik profesionalūs elektrikai, todėl patiems savarankiškai atlikti elektros instaliacijos įrengimo ar atnaujinimo darbų nederėtų, nes be specifinių žinių ir apsaugos galima padaryti daug žalos savo turtui ir sveikatai. 

Nuolaidos

Gaukite specialias kainas nuolatiniam apsipirkimui


Gaukite geras nuolaidas čia ir dabar

Krepšelis (0)

Krepšelis tuščias
Kaip pirkti?

Iki nemokamo pristatymo liko: 121,00 €

Nemokamas pristatymas!

Iki 5% nuolaidos liko 150,00 €